“Mieram tuvu” 25 gadi

“Kaut kas liels, majestātisks un bezgalīgs ir visam pāri,” – tā, komentējot mākslas darbu, kas jūlija mēnesī rotā jubilejas izdevuma “Mieram tuvu” vāku (un kas ir atsauce uz pirmā, 1999. gadā iznākušā izdevuma noformējumu), raksta mūsu māksliniece Laura. Šīs sajūtas, šīs cerības un šīs pārliecības dēļ – ka “kaut kas liels, majestātisks un bezgalīgs ir visam pāri” – “Mieram tuvu” turpinās iznākt arī savā 26. gadā un turpmāk. Kamēr vien Dievam un mūsu lasītājiem tas labpatiks. Turpinās iznākt, lai minēto pārliecību atgādinātu. Vispirms jau pašiem sev.

Esam padomājuši par vairākām lietām, lai “Mieram tuvu” skaisto jubileju svinētu kopā ar jums. Pirmā un vispieejamākā – šajā jubilejas mēnesī pilnīgi visām mūsu izdotajām grāmatām piedāvājam 25 % atlaidi. Lai tā ir dāvana jums – priecāsimies kopā un turpināsim lasīt grāmatas, kas ceļ domas augšup!
Otrs – sirsnīgi aicinām visus savus lasītājus mums pievienoties kopīgā pateicības lūgšanā un priekā svētku Svētajā Misē 13. jūlijā pulksten 19 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Pacelsim sirdis pateicībā par aizvadītajiem “Mieram tuvu” darbības 25 gadiem un lūgsim svētību turpmākajam ceļam.

Atceros kādu sirsnīgu un nedaudz arī kuriozu tikšanos ar Kardinālu Jāni Pujatu. Vai tas varētu būt ap “Mieram tuvu” darbības septīto gadu? Neatceros. Bet saruna gan ir prātā. Kardināls nošūpoja savu sirmo galvu un aizkustinoši, bet arī ar tādu kā atzinību noteica: “Es brīnos, es brīnos, kā jūs vēl neesat nobankrotējuši!…” Par šo izteikumu pa brītiņam izdevniecībā atceramies un pasmaidām. Vai vienmēr ir viegli noturēties virs ūdens? Šodien, kad cilvēki retāk lasa grāmatas, kur nu vēl garīgo literatūru, šodien, kad mūsu objektīvi paliek aizvien mazāk, šodien, kad draudzes diemžēl tukšojas… Vai ir viegli? Protams, ka nav viegli! Bet mēs turamies un turpinām. Jo, kā mēdzu sacīt, – mums ir vislabākais Menedžments. Un, kamēr Dievam “Mieram tuvu” labpatiks, turpināsim. Un vēl mums ir vislabākie lasītāji, kas “Mieram tuvu” mīl un atbalsta.

Tāpēc – apsteidzot jautājumu, ko mums jubilejā dāvināt, atzīšos, ka mūsu vēlme ir visai prozaiska. Nenesiet uz svētku Svēto Misi ziedus, svētbildītes un dāvanas, kas uzliekamas uz plauktiņa. Jā, konkrētajā brīdī ir prieks saņemt jebko, kas apliecina uzmanību un mīlestību, bet – būsim godīgi, lietu patiešām šajā pasaulē netrūkst. Nāciet tāpat, ieprieciniet mūs ar savu klātbūtni un stipriniet “Mieram tuvu” ar savu lūgšanu! Ja vēlaties mūs apsveikt un balsot par “Mieram tuvu” nākamajiem – kas zina, vēl 25 gadiem – un ja jums ir tāda iespēja, mēs priecāsimies par jūsu finansiālu atbalstu. Saliksim savus labos vēlējumos kopā – atkal jaunu “Mieram tuvu” un jaunu grāmatu izdošanai. Kā arī – turpiniet vai atsāciet lasīt “Mieram tuvu” un mūsu izdotās grāmatas. Katrs grāmatas pirkums aizvien ir atbalsts izdevniecības turpmākajai pastāvēšanai.

Mūsu vislabākā Menedžmenta vadībā un kopā ar mūsu vislabākajiem lasītājiem “Mieram tuvu” iesoļo savā 26. gadā un turpina ceļu – jo Lielais, Majestātiskais un bezgalīgi mums pāri Esošais mūs turpina saukt uz priekšu.

 

Aija Balode

“Mieram tuvu” redaktore