Sestdiena, 27. februāris
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma
Mēneša liecinieks

Laura Bicāne, dziesminiece

Laura Bicāne, dziesminieceAr sirdī un ikdienā iesakņotu mīlestību


“Ieliec savā sirdī mīlestības sakni!
No tās var izaugt tikai labais.”
(Laura Bicāne, albums “Ikdiena”)

Ne viens vien 2020.–2021. gada miju gaidīja ar tik lielām cerībām uz jaunu sākumu un citādāku jauno gadu kā reti kad iepriekš, varbūt nekad. Būtu maz pasacīt vai nepasacīt neko, atzīstot, ka 2020. gads mūs satricināja.
Tomēr attiecībā uz “Mieram tuvu” redakciju man jāteic – 2020. gads mūs pārsteidza ne tikai negatīvā nozīmē. Šis gads nāca arī ar vienu no lielākajiem patīkamajiem pārsteigumiem izdevuma izdošanas vēsturē. Pavasarī bija plānota dziesminieces Lauras Bicānes ceturtā studijas albuma “Ikdiena” klajā nākšana, un Laura darīja zināmu, ka šo ierakstu ir nodomājusi dāvināt “Mieram tuvu Solidaritātes fondam”.
Jāatzīstas, ka Lauras ierakstu tā pa īstam, uzmanīgi, no viena gala līdz otram, noklausījos vien rudenī… Braucu vienatnē automašīnā un biju apzināti nolēmusi – beidzot jānoklausās. Es biju pārsteigta par šī šķietami vienkāršā ieraksta ietekmi! Klausoties trešo dziesmu, apjautu, ka, aizkustinājuma, atvieglojuma un gaišas laimes sajūtas pārņemta, ļaujos asarām. Un man gribējās šīs atbrīvojošās asaras! Varētu teikt, ka tās bija pateicības lūgšana Dievam par Lauru un par viņas mūziku – tajā skan vienkārša, neuzbāzīga un vienlaikus pārņemoša vēsts par Dieva mīlestību, pastāvību un par Viņa rūpēm attiecībā uz katru cilvēku. Šajā pasaulē, kas mainās un ir izaicinājumu, arī tumsas, neticības un pat ļaunuma pilna, pāri visam un varenāka par to visu ir Dieva klātbūtne un Viņa žēlsirdība, kas gan šodien, gan šejienes laikam noslēdzoties saka un teiks beidzamo vārdu. Par piedošanu, par patiesību, par mūžību un par cilvēka atbildi Dievam. Tostarp skaistās mūzikas skaņās.
2021. gads ir “Mieram tuvu Solidaritātes fonda” piecpadsmitās jubilejas gads. Ja situācija valstī un pasaulē to atļaus, septembra mēnesī ceram šo jubileju skaisti nosvinēt un – kas zina? – svētku ietvaros beidzot piedzīvot pavasarī atlikto Lauras ieraksta prezentācijas koncertu…
Bet, to gaidot, man ir prieks, ka, ieejot šajā Fonda jubilejas gadā, kā Mēneša liecinieci drīkstu portretēt mūsu Fonda labdari, dziesminieci Lauru Bicāni.

Ievads no Aijas Balodes raksta par Lauru Bicāni Mieram tuvu janvāra izdevumā.

Lauras Bicānes albumu “Ikdiena” var iegādāties šeit.

Mieram tuvu februāris 2021. Vāka foto.