Svētdiena, 12. jūlijs
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma

Ievadvārdi mēnesim

Jūlijs kā sen gaidīta balva. Finiša līnija aiz muguras, kausi un pjedestāli citiem.
Nekas nav jāpierāda, nekas nav jārisina. Beidzot drīkst būt, ļauties, saņemt un pateikties.
Un pieplūst ar debesīm, kā rudzupuķe pieplūdusi. Pieplūst ar sauli, pieplūst ar Tavu žēlastības sauli, Dievs. Tai pretī celties, raisīt pumpurus, lapas, augļus – Tavējos. Kā puķe ceļas Tev pretī, kā putns to dara, kā jūra atkal un atkal noglāsta krastu, mierīga, liela un laimīga.
Gan augusts nāks ar balto svētceļojuma ceļu, septembris ar jauniem uzdevumiem, novembris ar tumsu… Tagad, jūlijā, to visu vienkārši uzticēt Tev. Dievam, kurš sauc, Dievam, kurš zina atbildes, Dievam, kurš ir gaisma. Lai tagad laiks drīkst būt apstājies. Ir labi, ir cilvēks, un ir Dievs, un saule debesīs un žēlastības saule tai pāri.
Un viegli ir mīlēt, viegli būt labam, viegli – laimīgam. Ne tāpēc, ka baušļi un kārtība, bet tāpēc, ka miers un prieks; ne tāpēc, ka likums, bet tāpēc, ka žēlsirdība. Ne tāpēc, ka nožēla, gandarīšana un upuris. Jūlijā tam visam pāri – skaista un mierinoša gaisma, kas tumsu vēl nelaiž klāt.
Dievs, apstādini šo gaismu un liec man ar Tavām jūlija debesīm pieplūst, kā rudzupuķe pieplūdusi. Lai man pietiek. Lai pāri malām kāpj. Lai ir ko nest visur, kur par daudz zemes, par daudz pasaules, par daudz cilvēka un nemaz Dieva.
Pieplūst ar to augstumu, cik augstu ir debesis jūlijā. Un ar to tīrību, cik tās ir tīras. Un ar to bezrūpību, ar kādu debesīs spurdz putni – arī tie spārnaiņi, kas vij ligzdas no mazās sēkliņas izaugušajā ticības kokā. Un ar jūlija drošo pārliecību, ka Paradīzes dārzs joprojām ap mums... Un Dievs, žēlsirdīgais, labais un lielais, kā Dārznieks tajā pastaigājas, joprojām mūs, jaunos ādamus un ievas mīlēdams. Vēl mums nekur nav jāiet. Vēl nav jādara vaiga sviedros… Viņam tuvu es gribu un drīkstu. Mieram tuvu. Tuvu zilajai rudzupuķei, sudraba smilgām un baltajām jūras smiltīm. Lai laika vēl nav, vien mierīga cilvēka sirds, Dieva un jūlija pilna.

Aija Balode

Mieram tuvu jūlijs 2020