Otrdiena, 25. jūnijs
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma

Ievadvārdi

7 santīmu brīnums

Luterāņu mācītājs Atis savā liecībā rubrikā
Mēneša liecinieks stāsta par gadījumu iz dzīves – par gadījumu ar 7 santīmiem. Gadījumu, par kuru kāds vēlāk teicis – kas tad tas par brīnumu, 7 santīmi, phe. Ja būtu 100 lati, cita lieta!
Par mācītāja 7 santīmiem un par viņu pašu noteikti izlasiet – iedvesmojoši. Bet man ir jādomā par saviem 7 santīmiem. Par tiem, kurus nepamanu.
Cik bieži Dievs man ir nepelnīti “piemetis” 7 santīmus vai 7 izšķirīgas sekundes? Dāvinājis 7 brīžus, 7 idejas? 7 dienas vai 7 gadus? Vai es pamanīju?

Jaunais gads. Vai mums būs vēl 7 jaunie gadi? Vai būs vēl 7 jaunie rīti? Vai būs vēl 7 romantiskie vakari? Kaut apcerīgie! Kaut bēdīgie un tādi, kuros jāpārdomā, ka gribētos vēl septiņus – citādākus, rotaļīgākus, gaišākus un saulainākus. Dievs, dod man iemācīties skaitīt un pamanīt! Pamanīt, arī neskaitot! Sajūsmināties vēl tukšām rokām, sajūsmināties, zinot – būs!
Dievs, kaut es prastu šo jauno gadu sagaidīt kā septīto! Pamanītu, novērtētu, piepildītu.
Kaut es prastu katru jauno rītu tā sagaidīt, katru jauno vakaru, katru jauno brīdi.
Kaut es prastu tā katru savu draugu sveicināt – kā septīto, kā nepelnīti dāvināto, kā balvu. Kaut es prastu tā katru cilvēku sveicināt!
Kaut es prastu tā arī pati uz sevi raudzīties, uz savu dzīvi, savu laiku, savu sirdi, savu laimi un savām skumjām – kā uz septiņiem santīmiem, kuru varēja arī nebūt. Bet ir!

Pavairo manu pateicību, Dievs, ikdienas brīnumu darītāj. Daudz laimes mūsu kopīgajā, mūžīgi septītajā gadā. Kopīgā ar Tevi, Dievs, kopīgā ar septiņiem draugiem, pēc septiņiem mīlestības laikiem septiņreiz septiņus pateicības Amen sakot.


Aija Balode 

Mieram tuvu jūnijs 2019