Otrdiena, 25. jūnijs
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma

Ievadvārdi

To izdarīs debespulku Kunga
dedzīgā mīlestība.
(Is 9, 6)

Tumsā un aukstumā šī mīlestība atklāsies. Mazā cilvēkbērnā, mazā silītē guldītā. Katrā mazā cilvēk­bērnā šī mīlestība atklājas, katrā cilvēkbērnā atklājas liela un varena, bet pa īstam dedzīga – tik ļoti dedzīga, tik ļoti jebkādu vienaldzību sapurinoša, tik ļoti jebkādu sirds vēsumu sasildoša, – tā pulsē šajā mazajā ķiparā, par kuru Viņa māte zina: Dievs.
To izdarīs debespulku Kunga dedzīgā mīlestība – tā jau atkal liks Dievam dzimt kā mazam, trauslam, neaizsargātam cilvēkbērnam. Lai cilvēki Dievam tuvotos. Lai cilvēki Dievu ieraudzītu. Lai cilvēki no Dieva nebītos, lai Dieva dedzīgo mīlestību pieņemtu.
Lai cilvēki uzdrošinātos cits citam tuvoties. Ja šajā mazajā Dievs, varbūt katrā mazajā Dievs?
Un katrā lielajā mazais? Jo katrs mazais liels – tādēļ, ka debespulku Kunga mīlestība atklājusies, atklājusies liela un dedzīga?
“Paraugies citādi! Nepierodi!” tā Jēzus mums šogad atkal saka. “Atkal?” Viņš mani izlabo. “Nē. Ne atkal. Šogad Es nāku citādi. Es tieši tevis dēļ nāku.”
Es tevis dēļ tagad esmu mazs. Lai tu no sava mazuma nebaidies. Lai tu par savu mazumu nekaunies. Lai saproti, ka arī tavs mazums ir iespēja – jo, ja jau pat Dievs nebaidījās atklāt, ka Viņam ir vajadzīgs cilvēka tuvums, tēva gādība un mātes rūpes, kāpēc lai tu baidītos savā vajadzībā pēc mīlestības atzīties!
Es tevis dēļ esmu mazs. Tevis dēļ man ir auksti – un es gribu, lai tu mani tin autiņos, kā reiz Marija tina. Lai tu mani silti sedz. Es gribu, lai tu man neveikli dziedi šūpuļdziesmiņu vai pat paucini uz rokām – aiju-aiju-aijaijā... Jo neļausi taču Dievam, silē guldītajam, raudāt?
Es tevis dēļ esmu mazs. Un tevis dēļ es raudu. Jo man tavu mīlestību vajag.
Es gribu, lai tu tai notici – tev ir! Debespulku Kunga dedzīgā vai cilvēka tik tikko zem pelniem gruzdošā, bet ir. Mīlestība, kas liek Dievam kļūt par cilvēku; mīlestība, kas liek cilvēkam kļūt par cilvēku.
Tā atkal no jauna liks noticēt. To izdarīs debespulku Kunga dedzīgā mīlestība.


Aija Balode

Mieram tuvu jūnijs 2019