Trešdiena, 26. septembris
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma

Ievadvārdi

Meklējiet Dievu,
un jūsu sirds kļūs dzīva! (Ps 69, 33)

Vai es meklēju Tevi, Dievs? Vai meklēju pietiekami? (Es jautāju Tev, mans Dievs, jo pašai jau šķiet, ka jā, ka pietiekami, ka pat ļoti. Bet kā mani meklējumi – un atradumi – izskatās Tev, kas redzi patiesību?)

Vai mana sirds ir dzīva? Vai arī tai vēl tikai dzīvai jākļūst? Varbūt es nemaz neapjaušu, cik dzīva mana sirds varētu būt, ja es Dievu meklētu tā, ka patiešām atrod?

Lai svētais Francisks šomēnes ņem mani pie vienas rokas un mazā Terēzīte pie otras. Lai tad, kad piekūstu, nobīstos vai vienkārši ļaujos slinkumam, viņi mani velk uz priekšu. Viņi, kas atrada. Viņi, kas zina, ka meklēt ir vērts. Viņi, par kuru sirds dzīvību nav šaubu.

Lai mans pavadonis ir Francisks, kurš kails devās prom no sava bagātā tēva nama, beidzot brīvs no greznajiem auduma baķiem, kas smacēja viņa brīvību alkstošo sirdi; beidzot kļuvis par Dieva trubadūru, lai slavētu laimi dzīvot atkarībā vienīgi no Dieva mīlestības. Lai mana pavadone ir Terēzīte, kas teica – pie Dieva iešu tukšām rokām, mēs Viņa žēlastību nevaram nopelnīt. Ne lielus darbus Viņš gaida, bet lielu mīlestību. Lai manās rokās biežāk ir rožukronis un sirdī veltīšanās dižajai Rožukroņa Karalienei un mazajai jūdu meitenei. Viņai, kas laida pasaulē Dieva Dēlu. Viņai, kas joprojām nāk virs zemes, lai runātu ar cilvēku bērniem. Viņai, kas izlūdz nepelnītas žēlastības arī tiem, ar kuriem vaigu vaigā nerunā. Fatimas Jubilejas gads iztecēs, bet ne Marijas aiz­bildniecība par mums.
Dievs, pārsteidz mani ar to, cik dzīva kļūs mana sirds, kad kopā ar tik spēcīgiem ceļabiedriem es Tevi šomēnes meklēšu – un atradīšu – pa īstam.

Aija Balode

Mieram tuvu septembris2018