Pirmdiena, 27. maijs
Ievadvārdi mēnesim Mēneša dziesma
Mēneša liecinieks

Dainis Znots

Dainis Znots,
romantiķis


“Dainis ar Mieram tuvu tiešā vai netiešā veidā ir saistīts kopš 2007. gada – braucot uz Aglonas lūgšanu naktīm, viņš iepazinās ar “KALA Raksti” kolektīvu. Lasot Mieram tuvu grāmatiņas, Dainis bija pamanījis mākslinieces Lauras Feldbergas gaumīgās ilustrācijas. Tāpēc 2017. gadā, īstenojot ieceri par dzejoļu krājuma izdošanu, Dainis skaidri zināja, kuram uzticēs grāmatas noformēšanu un maketēšanu. 2019. gadā Dainis izdeva vēl vienu dzejas grāmatu “Trīs vārdi” (šobrīd to var iegādāties Jāņa Rozes grāmatnīcās). Daiņa dzejoļi ir liriski, romantiski, par mīlestību, bet tos caurvij skumjas, smeldzīga sāpe.
Dainis māk ļoti interesanti stāstīt par dabu. Viņš ir no cilvēkiem, kuri ne tikai skatās, bet arī pamana. Viņš zina, kā kurā mēnesī izkatās Aglonā – cik lielas vai mazas un kādā nokrāsā ir koku lapas, kādas puķes zied, kādi putni dzied. Lasot Daiņa dzeju, klausoties viņa stāstos, man radās interese – kas tad ir Dainis, kā viņš iepazinis Dievu? Kur Dievs viņu atrada? Dainis atbild īsi – es atradu Dievu, kad pēc sešu gadu alkoholisma gandrīz nomiru no dzeršanas. Lūk. Īstais stāsts, nebūt ne romantisks. Cilvēks, kurš ilgus gadus cīnījies, cēlies un kritis, cēlies un kritis. Un, tikai pie Dieva rokas turoties, spējis tikt no šī grāvja ārā.
Savulaik, lasot svēto dzīves aprakstus, mani mulsināja, ka tik daudzi no viņiem ir jau piedzimuši dievbijīgās ģimenēs, no bērna kājas svēti dzīvojuši. Kā tas man var noderēt? Man, kas esmu dzimusi padomju laikā, neticīgā ģimenē? Man tuvāki bija svētie, kas bija pie Dieva atgriezušies grēcinieki, kuri zināja, ko nozīmē dzīve bez Dieva. Tāpēc esmu pārliecināta, ka Daiņa stāstam IR jāizskan.”

Pilnu Daces Biltaures rakstu par Daini Znotu lasiet Mieram tuvu maija izdevumā.

Mieram tuvu maijs 2019